| ciclistul a întrebat:

Salutare tuturor! Ma confrunt cu o mica problema asa ca am decis sa apelez si eu la ajutorul vostru. Doresc sa imi cumpar o masina in toamna anului acesta, bugetul meu nu este unul fix, despre el pot spune momentat doar atat 6000 euro, dar pot sa il extind pana la 10000, imi doresc ceva mai special daca se poate, sa aiba ceva particularitati deoarece doresc sa creez un mic hobby din automobil, nu doresc sa fiu si eu unul dintre cei care aglomereaza traficul din cauza lenii, eu nu voi renunta la transportul in comun, la bicicleta (ciclismul fiind chiar un sportul practicat de mine nu doar de necesitate ci, ca un hobby, competitii etc) doresc sa imi cumpar automobilul pentru deplasarea la distante mai lungi, mai mult in afara orasului, excursii, mi-as dori o motorizare de max 2000 diesel km cati mai putini planuiesc sa tin automobilul mai mult timp, nu doresc un automobil nou, deocamdata astept sfaturi, evenuuale modele, masini normale, darsi, coupeuri, cabriolete, offroaduri, orice modele sunt bine venite! ( P.S. cand am spus despre ceva special nu faceam referire la un Ferrari, ci la diferenta simpla dintre doua automobile identice de exemplu opel vectra 1.9 diesel sau ceva mai special cum ar fi, opel vectra opc line 1.9 diesel diferenta fiind doar de dotari bari etc la fel si in cazul unui offroad, roti etc) Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NedeaAndrei a răspuns:

Bmw 320 D de exempluhappy Gasesti si cu putini km, iar asta e genul de masina cu care pleci la drum lung de draghappy Skoda Octavia Rs, motor de 2.0 L, 200cp, mi se pare una ditre cele mai bune motorizari.Audi A4 1.9 TDI, undeva la 137 cp, si consum mixt undeva la 5-5, 5 l/100 km. Orice ai alege, orienteaza-te spre masinile nemtesti, pentru ca indiferent daca ele sunt la mana a2-a,dar poti sa fi sigur ca sunt masini fiabile si o sa te tinahappy Saluthappy

4 răspunsuri:
| scorobete123 a răspuns:

Ai putea sa iti iei un camaro ss uite un site costa 4. 000eurohttp://cautare.mobile.ro/......76214.html sau un mercedes CLS la 8.000 euro http://cautare.mobile.ro/......40542.html

| xvu a răspuns (pentru scorobete123):

Jizas! cum sa recomanzi omului o astfel de masina. Cei 6000 de eur ce ii raman de la investitia in masina ii da omu pe benzina in cei 2000 de km parcursi.Pe langa asta nu mai nici scapa de ia dupa aia.

| ciclistul explică (pentru NedeaAndrei):

Multumesc pentru varianta Skoda Octavia Rs, motor de 2.0 L, 200cp este o varianta buna!

| NedeaAndrei a răspuns (pentru ciclistul):

Este foarte buna, avand in vedere faptul ca nu este o masina foarte grea, si se simt foarte bine acei caluti puterehappy Si chiar arata bine masina.O seara placuta!