| alexalex234 a întrebat:

Întrebarea mea sta in felul următor. In ce categorie se încadrează automobilul Opel Vectra B? Adică M1, m2, M3, n1 etc.

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

El intreba despre categoria de omologare a autoturismului, nu despre categoria carnetului de conducere! happy

Categoria M este definita ca "autovehicule având cel puţin 4 roţi, proiectate şi fabricate pentru transportul de persoane (pasageri)".

Opel Vectra B este in categoria M1 - Vehicule proiectate şi fabricate pentru transportul de persoane, care au cel mult opt locuri pe scaune, în afara scaunului conducătorului.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Permis de conducere categoria B si 18 ani impliniti!

| JackR a răspuns (pentru Violleta2022):

El intreba despre categoria de omologare a autoturismului, nu despre categoria carnetului de conducere! happy

Categoria M este definita ca "autovehicule având cel puţin 4 roţi, proiectate şi fabricate pentru transportul de persoane (pasageri)".

Opel Vectra B este in categoria M1 - Vehicule proiectate şi fabricate pentru transportul de persoane, care au cel mult opt locuri pe scaune, în afara scaunului conducătorului.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai aici toate cagetoriile, pentru cunostinta ta:
http://www.autogeneral.ro/categoria-b.html