| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor, recent mi-am cumparat o aprilia rs 50 model 2004 cu kit de 80 malossi, filtru de aer sport, 2 tobe, motor 2T...dar nu gasesc nicaieri cati cai putere ar putea avea, ma poate ajuta careva? happy
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Din fabrica avea 6 cai.cu modificari...

| RazvanGabriel01 a răspuns (pentru viotedy):

Cu modificari ar ajunge la 10-15... ce parere ai?
Deasemenea, ce ii mai pot face sa-i maresc puterea? happy

| viotedy a răspuns (pentru RazvanGabriel01):

De ce n-o dai si iei una de 125 cm3? pentru 50 cm3 si 6 cp sunt destui. fuge cu 80-90? daca da e bine.si oricum acum are vreo 10 cp.

| viotedy a răspuns:

Ce spui tu acolo? 1, 34 cp=1 kw.cum avea ala pe scuter 29 cai?

| KaPy2 a răspuns:

O pui pe tester, un prieten și-a modificat un aerox, ce avea el pe scuter trebuia sa scoată 29 cp, dar nu era reglat bine din carburator și transmisie și scoate 21cp