| IeremiaAlin68 a întrebat:

Salutare,vin cu o problema la un Audi a4 b5 din 2000 1.9D ..recent am dus-o la mecanic sa îi fie schimbată cureaua de transmisie cea lunga de la alternator din cauza ca s-a intins prea mult si a sarit si ambreiajul pentru ca prindea deja sus de tot, plus verificat tampoane, de la motor, cutie..tot ce e de verificat. Tampoanele si la suporti mi s-a zis ca e in regulă. Dupa ce am preluat-o, dupa cateva ture am observat la schimbarea vitezelor mai exact dupa ce iau piciorul de pe ambreiaj, ca are o smucitură, dacă iau piciorul usor nu se simte nimic dar daca iau putin mai rapid smucește.Ce poate sa fie?

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Nu sunt mecanici, sunt cârpaci!
Mergeți la un alt service auto. Cel mai probabil montaj incorect al ambreiajului, plăcii de presiune, strângere neuniformă a șuruburilor.
Dar, numai mergând la un alt service, ceva mai serios!