| rockvandam a întrebat:

Salutare.Vreau sa imi cumpar un Audi a4 2006 1.9 neimatriculat si as vrea sa stiu daca merita sa dau 4000euro pe el.Cat dureaza inmatricularea cat costa si cat e de costisitor de intretinut(asigurare, impozit etc)

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Daca o nimeri buna. pe o perioada lunga de timp nu o sa ai probleme. dar imediat dupa ce o cumperi ii faci distributia si schimbi uleiul si filtrele. si eu am de gand sa iau modelul acesta. este a4 b7 nu? 1.9 are 105 cp cam putin pentru caroseria aia. mai bine 2.0 tdi 140 cp.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Costisitor de intretinut. Inmatricularea costa cca 17 E.

| rockvandam explică:

B7 da, dar vreau sa stiu cam cat e asigurarea impozitul. aproximativ