| stel1stu1 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un mercedes c class 220 din 2008-2009 si vreau sa fie automat... ce parerea aveti despre cutiile astea automate de mercedes?

15 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Motoarele cdi sunt proaste, dupa 300 k cedeaza complet. Pernele te lasa destul de repede si costa destul de mult pentru veniturile din Ro. cauta ceva mai fiabil nu Mercedes

| xerxes1 a răspuns (pentru alex495):

Am trecut de 600.000 km cu un Mercedes C cu cutie automata fara nicio problema.
Da se vede ca ai experienta la Mercedes si mai ales la mecanica auto."Ambreiaj cu coroana".
https://www.tpu.ro/......t-si-deja/

| sir sanjei a răspuns (pentru alex495):

Vorbesti doar ca sa nu taci?
Sunt câteva sute de mercedesuri la vanzare pe autoscout si de la proprietari si de la revanzatori care au peste 500.000 si nu au probleme, si tu cu zero experienta afirmi ca is proaste motoarele diesel de mercedes.
Eu cred ca tu nu ai vazut mercedes in viata ta, poate doar in poze!

| suntserios a răspuns (pentru alex495):

Ai pus cam multe intrebari stupide pe aria asta incat sa iti dai cu parerea despre motoarele mercedes, foarte fiabile de altfel

| alex495 a răspuns (pentru suntserios):

Am vrut si eu sa mi iau un S class si am aflat ca motoarele sunt destul de proaste, de suspensie stiam din propia experienta si am observat ca ti cam place sa mananci ***** in intrebari pentru rahaturile alea de premii

| alex495 a răspuns (pentru sir sanjei):

Gasisem un S class pe mobile.de din 2010 cu motor schimbat care avea 80 de mii. cam dupa 400-500 se duc motoarele, mai alea alea diesel. si de suspensie stiu de la munca nu i mare chestie, toata lumea stie de smechereala asta de la Mercedes cu pernele de aer, se pot sparge si in parcare

| alex495 a răspuns (pentru xerxes1):

Scrie clar dacie, dar mna romanul e disperat dupa premiile alea TPU, daca nu iese el campionul zilei nu i el tare. Daca nu mananca el ***** nu e smecher

| suntserios a răspuns (pentru alex495):

Nu te mai ca.ca pe tine cu premiile ale de fiecare data cand te contrazice cineva ca am vazut cat de greu esti de cap.

| xerxes1 a răspuns (pentru alex495):

Ca cat esti singurul care manaci pe rubrica asta.

| sir sanjei a răspuns (pentru alex495):

Ai găsit o masina cu motorul schimbat si gata, toate mercedesurile sunt proaste?
Perne sparte am vazut și la vw si la rover si la audi. Nu are legatura compania producătoare de mașini cu cei care fac suspensiile!
Dar trebuia sa stii treaba asta de la, muncă!

| alex495 a răspuns (pentru sir sanjei):

Pe grup mi s-a spus ca mecedes urile au motoare proaste, mai ales cele dupa 2006. Si mie imi place s class dar cand am aflat de motor... Las o naibii de treaba ca sunt loganuri cu un mil de km si asta la 300-400 k schimbi motorul? Si mai era si din Germania, adica na sa fim seriosi, inseamna ca daca e din Ro cedeaza la 250 k daca esti vreun taran din asta de ii da in gura

| alex495 a răspuns (pentru suntserios):

Am observat ce faceti cativa de aici, va tineti in gura sa faceti scor dala, in tara asta sunt oameni de n au ce sa manance si voi va bateti pentru un breloc, tricou, umbrela etc cu sigla TPU. Puternici rau sunteti sa mi bag. Probabil sunteti niste tristi de stati cu parintii si nu aveti cu ce sa va dati mari prietenilor vostrii ( care dintre voi o avea. dar ma indoiesc) cu un tricou sau orice alta tampenie inscriptionata cu sigla TPU. BAfta la mancat rahat in continuare. Nu voi mai da curs aberatilor voastre dupa asta

| suntserios a răspuns (pentru alex495):

Ti am mai spus sa nu fii frustrat ca nu iei premii ca nu se mai dau de mult.

| sir sanjei a răspuns:

Foarte bune. Nu prea cedează.

| Isac_Ioan_1967 a răspuns:

Mercedesul este foarte bun uite problema e cutiile automate sunt si ele bune nu zic cas rele ca am si eu masinai foarte buna zboara pe strada, cutiile automate dupa 10-15 ani daca se strica nu mai poti merge deloc cu ea ia-ti nu zic sa nu-ti iei