| sergiu51 a întrebat:

Salutare : vreau si eu sa mi cumpar o masina si nu stiu ce s aaleg dintre Audi A4 SI Volkswagen Passat. care sunt diferentele
dau funda :d

Răspuns Câştigător
| Faranume05 a răspuns:

Numai Audi sau Passat doresti? Un neamt mi-a spus, cand am mers in Germania sa imi aduc o masina, ca romanii in afara de Audi si Passat nu doresc altceva! Audi e mai scump un pic la intretinere fata de VW, chiar daca e facut tot de VW, si folosesc in marea majoritate aceleasi piese. Audi trage spre PREMIUM, face parte din cei 3 constructori germani de automobile, de un nivel mai ridicat, lux.(Mercedes, BMW, Audi). Audi este mai rafinat decat Volkswagen, mai bine facut sa ii zicem asa! Audi merita! Sa nu uitam de Passat, care si el la randul lui este o masina frumusica, eleganta, spatioasa si confortabila! A4 si Passat masini de exceptii...tu alegi ce si cum!

4 răspunsuri:
| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Acum depinde si de tine. Audi e o marca premium, iar VW de volum. A4 este mai frumos decat Passat-ul, dar si consuma putin mai mult decat VW... Bafta la alegere!

| Braunion a răspuns:

Esti roman, nu-ti trebuie tie asa ceva. Romanu are salariu mediu pe economie 1200 RON/Luna, un Audi ajunge sa coste cat un apartament.
Investitie proasta, indiferent ca sunt noi-noute si direct de la reprezentanta sau ca sunt SH.
Multumeste-te cu-n Opel sau un Logan nou. Si asa sunt mai scumpe fata de cat merita...

| deny2013 a răspuns:

Parerea mea e ca Audi e mult mai bun. Uita-te la consum si la altele.Tu alegi.winking

| ScootyPeter a răspuns:

Audi A4 fara sa te gandesti!