| ovm26 a întrebat:

Salutari,

Gasesc vreun mecanic pe aici? Am nevoie de asistenta cu privire la urmatoarea situatie:

Am un hyundai i40 16v 2012 1.7 crdi Automat 136cp

Iese greu din P. Deci, cand o bag in P se aude un fel de sunet "Clant" asa happy cred ca este vorba de siguranta aceea universala care se pune cand o bagi in P. Sunetul se aude la schimbator nu sub masina sau in exterior, sa revin, cand o bag in P si se aude siguranta aceea si incerc sa o scot din viteza iese foarte greu, dar 40% din timp nu se aude sunetul si nici nu se simte nimic cand o bag in P iar in acest caz iese foarte usor din P (precum in celelalte viteze). Deci doar cand se pune siguranta iese greu...

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Orice ți-ar spune oricine pe site-ul ăsta sau oricare, tot la un mecanic ajungi. Baftă