| arhivistu a întrebat:

Salve, cum fac si eu sa pun un anunt pe internet? precizez ca anuntul este legat de reparatii masini

Răspuns Câştigător
| flyleaf22 a răspuns:

Poti folosi site-uri gen http://www.okazii.ro/, www.anuntul.ro/, www.anunturi.ro/
trebuie sa iti creezi un cont si apoi sa postezi anuntul :)

10 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Inregistreaza-te pe un site cum ar fi http://www.4tuning.ro/ si pune-l pe forum;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefoane?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal, nu e greu, eu am invatat singur si acum singur public anunturi de orice gen de la masini, imobiliare, telefoane mobile, firme. Mi-a trebuit 2 ani sa ma perfectionez.Sunt cateva etape de parcurs. Te intreb prima data daca vrei tu personal sa-ti publici anuntul sau vrei un cunoscator ca mine sa-l publice? prima etapa este sa ai o adresa de mail, a doua etapa este mai grea pentru tine si anume sa intri pe google si sa cauti in motorul de cautare "anunturi gratis" dupa aceea iei fiecare sait in parte si il deschizi, trebuie sa te inregistrezi pe acel-acele siteuri, apoi te loghezi cu user-parola ales de tine(prieten99-parola prieten99) un exemplu. Dupa ce te-ai inregistrat in sait alegi o categorie unde sa publici anuntul tau. Daca vad bine categoria reparatii masini se incadreaza in rubrica prestari servicii(daca repari tu sau oferi tu acest serviciu). Dupa ce inscrii anuntul pe sait, unele site-uri iti cere sa intri in adresa de mail cu care te-ai inregistrat pe acel sait si sa-ti validezi anuntul. O sa ti se para greu la inceput. Daca vrei, iti public personal in 150 siteuri pentru suma de 35RON.Anunt valabil 90 de zile.Iti urez bafta si succes.Cristian-0727146132

| zacrazy a răspuns:

Gasesti un site specializat in anunturi vanzar/cumparari masini si postezi. Multe sunt gratuite.

| iahoo2010 a răspuns:

Particular,expert publicitate imobiliara,auto, business, public anunturi pe internet. Orice anunt de vanzare, cumparare, inchiriere daca aveti d epublicat apelati cu incredere la un profesionist.Seriozitate,promptitudine.Accept anunturi din toate orasele din tara.Tel-0727146132(Cristian)

| valentino_6146 a răspuns:

Pai pe site-uri de anunturi http://www.olx.ro/ http://www.tocmai.ro/ si mai sunt :) bft scrie pe google anunturi gratuite;)

| alexcraiova1 a răspuns:

Intrii pe http://www.tocmai.ro/ sau pe autovit si apoi ai sus niste optiuni si dai la adauga anunt si scrii acolo informatiilemasini si i-mailul tau

| miruna19a a răspuns:

Cine vrea produse de la avon.

| Daniela_Marin_1969 a răspuns:

Cum sa pot sa pun un anunt.caut pe cineva para asociarse cu mine intro afacere

| iahoo2010 a răspuns (pentru Daniela_Marin_1969):

Particular,expert publicitate imobiliara,auto, business, public anunturi pe internet. Orice anunt de vanzare, cumparare, inchiriere daca aveti de publicat apelati cu incredere la un profesionist.Seriozitate,promptitudine.Accept anunturi din toate orasele din tara.Tel-0727146132(Cristian)