| Mihai1765 a întrebat:

Scolile de soferi se vor deschide de prin iunie sau vor ramane inchise si ele pana in toamna?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din moment ce nici școlile nu se mai deschid, mă îndoiesc

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Deocamdată au activitatea suspendată pe această perioadă a stării de urgenţă, cel mai probabil o să îşi reia activitatea dacă DRPCIV o să îşi reia activitatea cu examenele teoretice şi practice.

| Holiday a răspuns (pentru Florin_Chiba_1988):

Scolile de soferi nu au avut activitatea suspendata.

| supadeceapa a răspuns (pentru Holiday):

Ba da...

| Holiday a răspuns (pentru supadeceapa):

Bine, "ba da", dar ne arati si ordonanta care prevede asa ceva?!
Nu exista asa ceva, scolile de soferi nu au, si nici n-au avut, activitatea suspendata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

In ce categorie te incadrezi cand iesi din casa ca sa iei ore de sofat?

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

1. drepturile(dreptul de a sofa) nu-s bunuri, doar au un regim juridic asemanator, si aici e clar ca era vorba despre bunuri mobile, materiale
2. dreptul se obtine prin examen, nu prin curs, examenele sunt suspendate din 16 martie

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii care e treaba, eu nu incerc sa te conving de nimic, nu e treaba mea ce faci tu. Dar lasa-i pe altii sa-si faca treaba, atata vreme cat e in regula s-o faca.
Nu are legatura suspendarea examenelor auto cu scoala de soferi. O poate face si da examen cand se reiau examinarile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Pai nu poate omule sa iasa din casa ca sa mearga la cursuri

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru Holiday):

Păi cam merge mână în mână nu crezi? Dacă nu se fac emaninări la ce bun să faci ore, mai ales dacă nu ştii când se reiau examninările!
În Sălaj, de unde sunt eu, intructorii nu fac ore!

| Holiday a răspuns (pentru Florin_Chiba_1988):

Pe acelasi principiu conform caruia poti incepe sa faci scoala de soferi cu 3 luni inaintea implinirii varstei de 18 ani. Adica acela de a fi deja pregatit in momentul in care poti da examen.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru Holiday):

Asta dacă eşti dispus să faci ore 3 luni! Examenele nu se pot susţine doar după ce se împlineşte vârsta de 18 ani.