| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa incep sa invat pentru scoala de soferi si nu stiu absolut nimic despre masina, piese etc. Ce trebuie sa stiu fiind incepator rau de tot?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cati soferi crezi ca stiu ceva despre piese? Cat despre cum se conduce masina, o sa inveti la scoala. Probleme masinii o sa le inveti din experienta pe parcurs

2 răspunsuri:
| Krax256 a răspuns:

Nu trebuie sa stii nimic, primel doua ore la scoala sunt dedicate sa te puna in tema cu anumite aspecte si functionalitati, restul se invata in timp. Daca stii ca are volan si roti, in prima faza e bine.

| mnvcglț a răspuns:

Decretul acolo scrie tot din ce dai tu examenul auto, poti face si niste chestionare+ sa incepi sa conduci
Restul vei afla pe parcurs?