| 123wsa a întrebat:

Se mai merita in ziua de azi sa iti deschizi un atelier mecanica/electricitate auto?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Eu am un atelier auto si aproximativ 65% din cifra de afaceri este din tinichigerie si vopsitorie, cam 5% din vanzarea de piese auto, 20% din mecanica si 10% din electrica asa in mare pentru ca mai sunt 05%-1% din alte activitati ca tractari auto, consultanta etc. Dar sunt procente imfime si din acest motiv nu am luat in calcul aceste activitati. Doar mecanica sau electrica auto eu zic ca nu se merita in orasele mari unde teren este extrem de scump, apoi investitia in constructie si echipamente... nu iti vei putea recupera investitia doar din asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa intrebi de doua ori?
Daca esti mester si ai clienti se merita, daca esti prost nu se merita!

| alincde a răspuns:

Depinde de cat de mult vrei sa investesti in el si de echipa de oameni pe care o ai acolo daca sunt priceputi si vei avea preturi mai mici decat concurenta, merita. Un prieten de-al meu si-a deschis anul trecut un atelier+ spalatorie si vad ca i-i merge destul de bine cu amandoua, dar a si investit mult in ele.

| BogdanYoo a răspuns:

Nu sunt multe masini straine si nu se cumpara piese se fac pe comanda p1m