| didoyeneas a întrebat:

Se poate da examenul de conducere categoria B, fara acele ore care trebuie sa le faci? ..Adica,orele acelea, sunt obligatorii?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Teoretic sant obligatorii dar scoala nu o sa ti le dea pe toate din cauza ca sant smecheri sa ramana cu o parte din banii tai, din 30 de ore care trebuie sa le dai faci 20 cam asa si primesti raspuns ca masina nu merge si e la reparat scoala tragand din timp iar tu o sa mergi la examen cand e ziua stabilita.

| AgathaRo a răspuns (pentru mgtow):

Pai in mod normal la 50 minute condus faci 10 minute pauza. Cam 27 ore in practica in trafic faci. Revenind la intrebarea initiala sa vada instructorul cum se descura elevul practicant in trafic.Iar el poate sa isi dea cu parerea. Daca a condus pe naspa sau a avut permisul anulat si e ok nu are treaba cu teoria pedalelor atunci ii poate face un discount substantial la pret.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, pentru ca fara cele ore nu primesti actele de la scoala de soferi. Vrei sa zici ca esti un fel de Chuck Norris al condusului? nu ei nevoie de nicio ora de condus, sau pana acum ai pracxticat sportul fara carnet?

| AgathaRo a răspuns:

In mod normal sunt obligatorii, practic sa conduci masina. Desigur daca ai avut permisul anulat atunci nu este obligatoriu. Daca esti biban cu lamaia in geam atunci recomand orele de conducere.

| beniamin1994 a răspuns:

Da orele de conducere probabil spui! sunt obligatorii toate 30!

| kikatsuki a răspuns:

Da cursurile cu tot cu orele de condus pentru ca dupa ce absolvi primesti o diploma cu care justifici ca ai facut cand trebuie sa dai examenul este ca la scoala daca nu ai diploma de 12 clase nu dai bac-ul