| katherine09 a întrebat:

Se poate da examenul pentru obtinerea permisului de conducere exact in ziua cand implinesc 18 ani? Sau la cate zile dupa ce implinesc 18 ani se poate da? Depinde asta de judet sau de scoala de soferi pe care o fac?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Da,poti da examenul fix in ziua cand ai implinit 18 ani (proba teoretica) urmata de proba practica la 2-3 zile (in functie de ziua programata). Daca promovezi ambele probe, permisul o sa il primesti dupa 1 saptamana.

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Poti da scrisul dupa ora 12 in ziua in care implinesti 18 ani, inainte de ora 12 nu, si traseul cand te programeaza...

| Codrinash a răspuns:

Annaiss,cine te-a pacalit pe tine?
Inainte se puteau toate variantele pe care le-ati mentionat voi, dar acum, in momentul in care iti depui dosarul la Politie pentru a fi programat, trebuie sa ai impliniti cei 18 ani!

| BubulinaaaMaah a răspuns:

Uite ce e. poti sa faci scoala la 17 ani sau 16 iar la 18 ani(exact in ziua in care implinesti 18) ai carnetul inmana profita!