| domcat a întrebat:

Astazi am facut vizita medicala si am dat testul psihologic pentru obtinerea permisului de conducere, iar peste aproximativ 2 saptamani urmeaza sa incep cursurile la o scoala de soferi.
Implinesc 18 ani in decembrie, iar intrebarea mea este daca ma pot programa pentru examenul teoretic (sala) inainte de a implini 18 ani? Adica sa ma programez din noiembrie-decembrie (inainte sa implinesc 18 ani) pentru ianuarie-februarie.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La proba teoretica te programezi dupa ce termini scoala de conducere.

| anonimg a răspuns:

Trebuie să ai 17 ani și nouă luni împlinite când te înscrii la sală. La 18 ani depui dosarul.

| zilog a răspuns:

Da merge o sa te programeze ei la traseu dupa ce faci 18 ani ca are server-ul setat ca tu bagi cnp-ul pentru programare