| Tarzhan a întrebat:

Se poate inălța o mașină? Vorbesc despre un opel astra g? Daca da cam cat costa?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se poate inalta. Pe fata se monteaza niste piese suplimentare la flanse, pe spate niste inaltatoare de cauciuc sub arcuri, insa telescoapele vor avea de suferit, se vor sparge repede, din cauza ca vor sta intinse la maxim. Este bine sa cauti niste inaltatoare si pentru ele.
Costul manoperei este de 100-200 lei, costul pieselor nu il cunosc, depinde si de calitatea acestora.
Eu am cumparat o Vectra inaltata, iar cand am scapat de inaltatoare, s-a imbunatatit confortul considerabil.

| Frank51 a răspuns:

Desigur. In functie de cat de mult, poti opta pentru suspensii cu reglare pe inaltime, sau eventual poti pune inaltatoare pe suspensie(ca un fel de saiba).

| Tarzhan explică (pentru Frank51):

Ai idee cam cât costa?

| xerxes1 a răspuns:

Ar trebui vazut mai intai daca nu cumva au fost inlocuite arcurile cu unele sport.