| Andrey_6499 a întrebat:

Se poate limita Yamaha R6 2001 (88.2 kw in acte) la 35 kw (pentru A2)? Are un prieten de-al meu si doresc sa o cumpar. Vreau doar sa stiu daca este posibil. NU sfaturi gen. Numai bine.

7 răspunsuri:
| Radu15 a răspuns:

Nu se poate(te rog da-mi o fundita)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io sincer nu cred ca se poate dar merita sa incerci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoria A2
- motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăseste 0, 2 kW/kg si care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale;
- vârsta minimă pentru categoria A2 este stabilită la 18 ani
Deci NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Andrey / Dosar penal pentru conducere fara permis si imposibilitatea de a da examen pentru alta categorie o buna perioada de timp.

| Andrey_6499 explică:

Am A1 de 3 ani. Doresc sa dau de A2 si apoi la 20 de ani sa dau de A. Dar sa stau sa caut motocicleta din 2 in 2 ani nu prea imi convine. Doream sa iau R6 sa il limitez pentru A2 si apoi dupa ce iau A sa il delimitez.
Care pot fi consecintele daca am A2 si conduc motor pentru A (in caz ca sunt prins)?

| Andrei_Robert_1995 a răspuns:

Din moment ce tu ai A1 de 3 ani, poti da categoria A acum, in lege scrie ca trebuie sa ai cel putin 2 ani de experienta pe motocicleta, tu ai 3! nu esti obligat sa dai A la 20 de ani, esti scutit de a2

| Grigor_Marian_1988 a răspuns (pentru Andrei_Robert_1995):

Cel puțin doi ani de experienta de A2