| anonim_4396 a întrebat:

Se poate monta un subwoofer auto care sa functioneze fara statie de amplificare, fara sa am probleme cu sistemul audio? E vorba de un subwoofer auto pioneer, cred ca are putere de cca. 50 wati.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| onelove a răspuns:

Cam toate cd playerele au o putere de output cam de 40-50W x 4. Daca tu deja ai de exemplu 4 boxe, iti cam trebuie un amplificator, daca nu, atunci de obicei subwooferele in general au.

| Oprea a răspuns:

Se poate, dar...
o sa scoata acei 40-50W pe care ii scoate player-ul...nu subwooferul...
in cazul in care vrei un subwoofer cat de cat bun... incearca Subwoofere active. ele au un amplificator incorporat si undeva pe la 100-200wati
daca folosesti un subwoofer normal...folosind puterea player-ului...la un moment dat vor intra interferente si gajaituri...si nu mai intelegi nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu stiam ca asta e frumusetea subwoofer-ului, ca nu-i trebuie alta sursa de amplifikre fiindca are una proprie interna deci, da-i inainte ca se poatewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da