| liviunm a întrebat:

Se poate vira cu viteza a 3a intr-o curba?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si pe autostrada sunt curbe si se vireaza si cu a9a

| mihai69 a răspuns:

Se poate și cu a 6-a; depinde de curbă.

| Sofer a răspuns:

Depinde de curba. Se pot lua cu usurinta daca nu sunt ca alea de 90 de grade. Cu a 2 a se iau astea. merge si cu a 3 a dar sta subturata rau masina.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

De preferabil ar fi sa visezi in a 2 a deoarece masina are mai multă forta sa tragă cand iesi din curba

| elcosmin a răspuns:

Intrebarea ta suna ceva de genul "pot sa mananc cartofi prajiti cu lingura?"

Evident ca poti, depinde de curba si de viteza pe care o ai

| TheCrusader a răspuns:

Depinde de curba si de tractiunea la masina.

| Elena222222 a răspuns:

La ce fel de curba te referi cum sunt pe Transfaharasan sau cele normale?

| Elena222222 a răspuns:

Depinde si de masina pe care o ai, eu nu pot vira cu masina mea pe o curba de pe Transfăgărășan cu viteza a treia.