| pageup a întrebat:

Se pot conduce motociclete motocross la 16 ani?

9 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Da poti, dar nu pe drumurile publice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca motorul se incadreaza la una din categoriile AM, sau A1 poti

| Grimmjow69 a răspuns:

Iti trebuie permis ca sa circuli cu un motocross, de fapt iti trebuie si pentru scuter.

| marktheshark a răspuns:

Raspunsul depinde de 2 elemente: unde vrei sa conduci motocicleta si marimea acesteia.
Daca o conduci numai pe pista de concurs atunci nu trebuie neaparat sa ai 16 ani, o anumita varsta se cere numai pentru conducerea pe drumurile publice.

| Zapkitu a răspuns:

Iti trebuie atestat. BAFTA!

| Corleonee a răspuns:

Nu. varsta minima este 18 si iti trebuie si permis

| Emo15Mady a răspuns:

Pai eu cred ca nu poti conduce motocicleta in zonele mai populate. daca nu vrei sa risti sa iei vreo amenda..eu iti recomand sa incepi sa conduci matocicleta pe un camp deschis pana iti iei permis!

| suntserios a răspuns (pentru Emo15Mady):

Risti dosar penal nu amenda

| Stricescu_Gabriel_1997 a răspuns:

Pot sa conduc un motocross de 107cc pe camp?