| BlueFeeling a întrebat:

Se potrivesc la Bmw Seria 5 jante 17 E39 la E60?

5 răspunsuri:
| TenZo a răspuns:

Nu se potrivesc deoarece distanta intre prezoane este mult mai mica la la E-urii decat la seria 5

| giovannutzu a răspuns:

Daca marimea jantei s-ar potrivi asta scrie in talonul masinii, trebuie sa te uiti in talon ce dimensiuni de cauciucuri si jante poti pune pe masina, dar trebuie sa vezi daca se potrivesc si prezoanele rotii de la o masina la alta.

| 97vladu a răspuns (pentru giovannutzu):

Chiar daca s-ar potrivi ar arata naspa

| DaVà a răspuns:

Stai asa...ca n-am inteles.Normal ca se potrivesc. Poti schimba chestia aia cum i-o zice.Am uitat.Dar e scump s-o schimbi.

| serbanpetre a răspuns:

Se potrivesc deoarece au aceeasi distanta intre prezoane. Eu am vazut jante de seria 7 (de prin 2006 parca) puse pe un e60 si apoi puse chiar si pe un e46 facelift, au acelasi J. Sunt rare cazurile in care nu se potrivesc, ideal este sa mergi la o vulcanizare sa vezi daca se potrivesc practic pe masina.