| sorin a întrebat:

Se potrivesc rotile de la tico la matiz?

11 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Da se potrivesc fara nici o problema, au aceiasi janta.

| covexrobu a răspuns:

Este foarte usor. Uite pe jenti si vezi ce coduri sunt pe ele si daca sunt la fel atunci merg. Sau daca nu ia un subler sau o ruleta si masoara distanta dintre mijloacele prezoanelor si vezi daca sunt egale distantele la ambele jenti. Masoara in toate feluri posibile. Adica si pe diagonala. Sau mai usor da jos jeanta de matiz si incearca sa pui jeanta de tico si vezi daca se potriveste este cel mai usor si rapid.

| M4RK a răspuns:

batting eyelashesbatting eyelashes nu stiu ca nu am masinabatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| Gexu a răspuns:

Am vazut un articol ca cele de la matiz se potrivesc la tico.inseamna ca merg si inverswinking

| stejarandrey a răspuns:

Matizu parca are jante pe 13'
si tico jante pe 12'
ar trebui sa mearga...
ar trebui
tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar eu am nevoie de jenti de matiz folosite sonyi mures

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se potrivesc ca de tico sunt pe 12 si de matiz sunt pe 13.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De potrivit se potriveste. dar nu e indicat sa schimbi roata de matiz cu roata de tico pentru ca: ceasul de kilometraj din bord iti va indica viteza eronata, se modifica garda la sol a masini, te va scutura pe drum mai prost, s ar putea sa ai probleme la rar, politie ect... ect tico are 155/70 r12 matiz are 165/65 r13

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se potrivesc caci sunt pe 12 si freaca in etrier