| chioscuta a întrebat:

Se potriveste discul de ambreaj de la dacie din 2004 cu una din 1994?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din cate stiu eu, sunt doua tipuri de discuri: de 170 si 180.
In 94 nu cred ca se mai foloseau discuri de 170, asa ca tind sa cred ca ambele masini au acelasi tip de ambreaj.
Dar mai omenesc ar fi sa mergi sa cumperi un disc nou, nu sa umbli cu gunoaie din dezmembrari, mai ales la Dacie, unde si piesele noi sunt (majoritatea) gunoaie.

| chioscuta explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu e de la dezmembrari, cineva cunoscut exista discuri de ambreeaj de dacie si de 200, si cred ca asta e al meu, nu?