| anonim_4396 a întrebat:

_Se sustrag motocicletele parcate in parcarea blocurilor din Romania? E mai simplu sa ciordesti o motocicleta decat o masina.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E simplu in GTA, poate.
Motocicletele au sisteme de blocare a ghidonului inca de prin anii '50, iar astea dupa 2000 au si chip la cheie. Plus antifurturile aditionale, pe care le folosesc motociclistii.
Plus forumul motociclist.ro, unde daca postezi ca ti s-a furat motorul, in cateva minute se formeaza o armata disponibila, pentru a-l recupera.

2 răspunsuri:
| NonName a răspuns:

Da deoarece motocicleta cand o inchizi aceasta are un sistem de lock adica un lacat de aceea mai toti dupa ce isi inchid mitocicletele, le lasa cu ghidonul in stanga asa tu te poti pune pe şa si dupa sa impingi foarte tare cu piziorul de ghidon in partea dreapta iar acest lacat se rupa si tu o poti lua la pas cu motocicleta in dreapta ta. Simplu! Dar nu te sfatuiesc sa furi vreo motocicleta deoarece acestea au senzori lipiti la chei si ii avertizeaza pe detinatorii vehiculului ca se petrece ceva! Funda?

| mgtow a răspuns:

Daca sant tigani in zona da