| Matteo1234 a întrebat:

Ce credeti ca este mai avantajos? Sa dau de permis la motocicleta sau masina? Mie unul imi place motocicletele, dar ma gandesc ca pe motor langa mine nu mai are loc decat o persoana (fata, niciodata baiat), sau cand ploua, cu o masina mi-ar fi mai usor, totusi voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Dă pentru mașină, dacă asta îți satisface interesele de moment. Ai să dai și pentru moto pe viitor. Motocicleta e faină, dar nu este ceea ce îți trebuie în momentul de față din ce explici tu acolo.
Peste câțiva ani când vei mai strânge ceva bănuți să-ți poți cumpăra și o motocicletă va deveni rentabil să dai și de categoria A.
Oricum peste acești câțiva ani în care vei avea deja B-ul și experiență în condus, îți va veni mult mai ușor să iei A-ul. Regulile de circulație sunt >95% aceleași, deja vei ști partea practică foarte bine, pe cea teoretică va trebui doar să o revizuiești și examenul va fi mai mult o formalitate.
Baftă!

2 răspunsuri:
| RainbowD a răspuns:

Mai bine dai pentru masina. Din cate stiu, dupa ce ai luat permisul pentru masina primesti si ceva pentru motocicleta, cred. Masina ii mult mai avantajoasa decat motocicleta, chiar daca intretinerea este ceva mai costisitoare la masina. Bafta.

| Lola05 a răspuns (pentru RainbowD):

Primești pentru moped. Categoria Am big grin