| Petrule_Cristy_2003 a întrebat:

Sfaturi pentru a lua sala /permisul din prima? De unde sa învăț și cum?

Răspuns Apreciat de Editori
| felixf a răspuns:

Orice faci, pana nu faci testele care se gasesc in oras de minim 3 ori toate nu prea ai sanse. Totul depinde de tine cat de brici iti merge mintea si cat de brici te poti concentra sa retii ceva pe termen lung. Pe termen lung asta inseamna can toata viata. Sa-ti iei permisu este simplu, insa cu el vine si o anumita responsabilitate in trafic fata de cei din jur. Si acesta responsabilitate este totul ca sa eviti accidente. Success

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Iti recomand sa folosesti aplicatia asta: https://urssur.com/NEW/

Doua saptamani de facut chestionarele de acolo (toate) si iei sala garantat. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Invata Legislatia rutiera din scoarta in scoarta si dupa aceea incepe sa faci chestionare si garantez ca iei sala cu maxim de punctaj.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Înveți cartea, iar după îți evaluezi cunoștințele învățate din carte prin chestionare. La oraș - calm, nu te grăbești, nu înțelegi comanda- întrebi, nu forțezi intersecțiile. Depinde și de polițist (sunt unii care pun presiune pe elevi) dacă ești slab de înger, te vei panica și e pa examenul. Înainte de toate, nu te grăbi cu școala, interesează-te, caută o școală cat mai buna (indiferent de preț). Am făcut școala de 1200 de lei (și de 1200 de lei mi-a explicat) laughing, multe chestii le-am învățat singur sau de la alți instructori, in timp ce există și scoli de 2500 de lei (am văzut cum decurg câteva ședințe la o școală de acest gen). Alt nivel, explicații peste explicații happy.

| darctron a răspuns:

școala rutieră chestionare la greu

| ionela13090y a răspuns:

Te sfătuiesc sa înveți mai întâi din carte și după sa începi chestionarele. Secretul este sa faci zilnic minim 2 chestionare pentru nu a uita informația