| FlorinCiokan a întrebat:

Si-a spalat cineva motorul de ulei? Cu ce sa il curat? am ulei vechi dar si proaspat de la scurgeri.

2 răspunsuri:
| Nimeni10 a răspuns:

Parerea mea sa te duci la spalatorie, sau te duci la peco si intrebi solutie pentru curatat motor.

| SoulReaver a răspuns:

Daca ai timp te pui frumos cu o pensula si cu benzina si dai peste scurgeri, lasi sa se evapore benzina si ai un motoru curat.
Daca te duci la spalatorie ai sanse sa nu mai pleci de acolo, multi au patit, dat cu jetul pe motor, intra apa si unde nu trebuie (mufe, etc.) Decizia e a ta.