| ionpopescu1997 a întrebat:

Stie careva cate zile trebuie sa faci practica in poligon ca sa poti iesi cu masina in oras? la scoala auto? si daca legislatia este obligatorie? la categoria "B" ma refer

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Pentru categoria B nu este obligatorie si, de obicei, nu se face practica in poligon.
2. Legislatia este obligatorie pentru toate categoriile.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

0 ore
de ani de zile nu se mai face nicio ora in poligon, nici nu mai exista poligoane decat pentru examene moto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poligon nu se mai face de peste 10 ani pentru categoria B. Instructorii care te duc in poligon te duc ca sa te mai invete chestii in plus care iti vor folosi pe viitor. Dar nu sunt obligati.

Deci raspunsul la intrebarea ta este 0.