| M1a1r1i1a1n a întrebat:

Stie cineva daca pot face orele de condus necesare scolii de soferi cu 6 luni inainte? Sau legea a ramas doar cu 3 luni inainte, iar dupa implinirea varstei de 18 ani, pot da sala si traseul?
Si care e minimul de ore pe care-l pot face?
PLZ cineva care stie sigur, dau funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti face. Scoala de conducere o poti incepe cu 3 luni inainte iar examinarea dupa implinirea varstei minime prevazute de lege pentru categoria pe care o vrei. Pentru categoria B varsta minima este de 18 ani. In scoala faci cel putin 24 de ore de legislatie si 30 de ore de conducere.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu s-a schimbat nicio lege... poti incepe scoala cu 3 luni inainte de 18 ani si dupa 18 ani. poti da examenel