| revelatia2003 a întrebat:

Stie cineva in ce tara se fabrica modelul Logan sub marca Renault (adica Renault Logan)?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este facuta in Romania dar pentru export nu sunt in Franta la fabricile Renault sunt tot la Pitesti, Mioveni sub licenta franceza si se fac pentru export sau daca sari cu banu si pentru Romania dar nu prea se vand la noi, ceea ce stiu foarte putini este ca sunt diferite de Dacia Logan au si cutie automata pentru modelele exportate in orientul mic si mijlociu si asa mai departe dar la noi nu s-a auzit de asa ceva!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Franta a avut ideea de a fabrica aceasta masina, dar in Romania s-a decis productia acestor autovehicule. Si nu exista renalut logan. Motorul e de la renault si caroseria e fabricata in tara noastra.

| ivy a răspuns:

Franta

| Dumnezău a răspuns:

In Maroc sau Brazilia din ce stiam eu...

| secret_1807 a răspuns:

Nu.e.reno.logan.e.reno.laguna

| revelatia2003 explică:

Tin minte ca pe data de 2 iunie 2004, modelul Logan s-a lansat simultan la Bucuresti si Paris si am vazut atunci si Logan cu sigla de Renault.Am cautat pe Youtube si am vazut si Renault Logan.Probabil ca grupul Renault fabrica modelul Logan sub diverse marci in functie de subdiviziile sale si tara unde le detine pe acestea.De exemplu, modelul fabricat in India se numeste Mahindra Renault Logan, cel fabricat in Mexic este numit Nissan Aprio etc.Dar acum am inteles ca masina propriu-zisa este Dacia Logan.Va multumesc pentru raspunsuri!

| AlexOzy a răspuns:

In Franta presupun.