| Hopahopa a întrebat:

Stiti cumva daca imi pot reprograma examenul de conducere? Am fost programat peste aproximativ 40 de zile ( e exagerat de mult ). Trebuie sa platesc ceva daca vreau sa ma reprogramez? Daca merg de exemplu si zic ca o sa plec din tara, ma poate reprograma?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De reprogramt te poti, dar probabil mai tarziu de 40 zile. Ma indoiesc ca te-au programat ei ca asa le-a fost lor, atunci au avut loc.

| Frank51 a răspuns:

Nici daca ar vrea nu poate pentru ca fizic, nu mai sunt locuri. Exista un numar de locuri disponibile la fiecare programare. De exemplu, pe data de 31 martie, sunt 150 de locuri disponibile in judetul Brasov, tu daca vi al 151-lea, nu mai poti fi programat tot pe 31, ci cu o saptamana mai tarziu, adica pe 7. Eu am fost pe 17 martie sa ma reprogramez, si m-au pus pe 14 aprilie, 28 de zile.

| OldSoul a răspuns:

In general cam asa esti programat pentru traseu, cam peste o luna de cand ai dat sala, dar da, ai posibilitatea sa-l dai si mai devreme, dar trebuie sa mai platesti 100€, si exista posibilitatea sa dai examenul in alt oras, trebuie sa discuti cu instructorul tau acest aspect daca intr-adevar esti dispus sa platesti pentru a sustine proba practica mai devreme.
Cel putin asa e la mine in judet...