| CR1571XD a întrebat:

Am de dat examenul pentru scoala de soferi (traseul) pe 9 martie (joi). Instructorul mi-a zis ca la scoala la care fac eu se poate da traseul doar Miercuri.Eu dupa ce am dat sala m-am programat pe joi. Am sunat instructorul sa-l anunt si el mi-a zis sa ma duc la planificari (unde am facut poza) si sa reprogramez. Ok. M-am dus acolo in urmatorea zi, si acolo mi-a zis un domn ca nu se mai poate reprograma. Ma pot programa doar daca nu ma prezint pe 9 martie, si se va pune ca neprezentare. Ce pot face? Chiar nu se mai poate repgroama traseul pentru scoala de soferi? Daca o sa se puna ca neprezentare trebuie sa platesc ceva sa dau din nou traseul?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, in principiu nu te poti reprograma si programarile le face politia nu instructorul tau... poti foarte bine sa cauti alt instructor cu care sa dai traseul

| anamariarot a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nimic si te poti reprograma. Ar fi trebuit sa te reprogrameze si acum... Pot interveni diverse situatii in ziua respectiva din cauza carora sa nu poti ajunge la examen