| statham a întrebat:

Stiti vreun site cu toate detaliile cum se inmatriculeaza o masina deja inmatriculata in Ro? sa fie actualizata recent.. mai pe scurt ce pasi trebuie sa urmez ca sa inmatriculez masina pe numele meu.multumesc

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. faci act de vanzare cumparare
2. vanzatorul il da toate actele masinii plus cele de la financiar.
3. iei masina la finante pe numele tau
4. platesti taxa de timbru daca e cazul
5. faci autentificarea la rar
6. platesti RCA pe numele tau
7. platesti restul taxelor (inmatriculare, certificat de inmatriculare samd)
8. depui dosarul la politie cu toate actele si astepti numerele si certificatul.

1 răspuns: