| Andrei4k33 a întrebat:

Salut! Recent mi-am cumpărat o mașina sh din România, cu numere de Argeș și doresc sa merg sa mi-o inmatriculez pe numele meu, eu am deja numerele de pe vechea mașina, nu trebuie sa achiziționez altele și sunt curios câți bani mă costa sa o inmatriculez. Din câte am inteles e mai scump sa înmatriculezi o mașina din afara, dacă ea e deja înmatriculata pe România e mai ieftin.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la inmatriculari si intreaba i ei stiu cel mai bine cît te va costa.

| Gex04 a răspuns:

Eu am inmatriculat un motor din cluj si tot ce trebuie sa faci e sa te duci la primarie sa spui ca vrei sa o matriculezi și dupa platesti o taxa pentru matriculare și asigurarea pe numele tau, (taxa o plătești la poștă) asigurarea cea veche (dacă are) nu va mai fii valabilă! Acuma depinde ce motor are masina si pe cat faci asigurarea, stiu ca pe mine ma ajuns c-am 300 lei cu asigurare pe 6 luni, taxa și numerele aleatorii dar tu ai deja numerele, ți-aș fii spus cu aproximație c-am cat te-ar costa dar înca nu am ajuns să înmatriculez o masina, tot ce ramane de făcut e să vezi cât e asigurarea și mai pui 50 lei în plus și ăsta e pretul.