| Alexandrescu1 a întrebat:

Sunt radare de viteza cele care scaneaza vinieta? Sunt radare fixe pe A1?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Radarele de viteza nu scaneaza vinieta, ci doar viteza. Pentru vigneta exista camere care citesc numarul de inmatriculare si il compara cu o baza de date in care se inregistreaza toate masinile care au platit taxa de drum. La sfarsitul zilei, sistemul transmite numerele de inmatriculare ale masinilor care nu au fost regasite in baza de date.

| Alexandrescu1 explică (pentru regis):

Deci sunt sau nu sunt radare de viteza fixe pe A1?

2 răspunsuri:
| olixandru a răspuns:

Salut uite aici un link cu toate radarele fixe si camerele de rovinieta fixe din Romania http://www.vipercar.com/index.php?route=product/category&path=49