| iulianolaru99 a întrebat:

Taxa de inmatriculare se plateste doar pentru masinile aduse din alta tara? Sau si pentru cele care deja sunt inmatriculate in Romania, gen daca o cumpar de la cineva si vreau sa o inmatriculez eu?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu au introdus nimic si nici nu este vreun proiect pentru asa ceva. Existau propuneri pentru impozite in functie de normele de poluare, dar nimic concret inca

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxa de inmatriculare nu se mai plateste de mai bine de 1 an

| iulianolaru99 explică (pentru suntserios):

Stiu, dar am auzit ca au reintrodus-o. Sau urmeaza sa o reintroduca cel putin...

| iulianolaru99 explică (pentru suntserios):

Multumesc pentru raspuns!

| suntserios a răspuns (pentru iulianolaru99):

Nu au introdus nimic si nici nu este vreun proiect pentru asa ceva. Existau propuneri pentru impozite in functie de normele de poluare, dar nimic concret inca

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Momentan nu mai exista nici o taxa la inmatriculare.
Au scos-o inclusiv pe cea de cativa lei, care se achita la primarie.