| anonim_4396 a întrebat:

TDI au numai motoarele de Volkswagen?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

TDI este marca inregistrata, o vei intalni pe masinile produse de grupul Volkswagen. Ceea ce nu inseamna ca motoare cu aceeasi tehnologie nu vei intalni si pe celelalte masini, sub alta denumire comerciala (CDI, DTI, CDTI, HDI).

| Wisdom a răspuns:

TDI vine de la Turbo Disesel Intercooler, chiar daca nu vei vedea TDI scris pe toate motoarele diesel, cum a zis regis au tehnologie diferita toate motoarele, dar toate motoarele diesel merg pe acelasi principiu, chiar daca nu toate sunt la fel.

| Sofer a răspuns:

Motoare TDI sunt pe toate masinile din grupul VAG (Volkswagen, Skoda, Audi, Seat) dar si pe Dodge Caliber s-a pus un motor de la volkwsagen 2.0 TDI.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tdi intalnesti la toate motoarele pe motorina :turbo-diesel-injectie

Răspuns utilizator avertizat