| Bikerul a întrebat:

Trebuie sa schimb o chiuloasa la un motor de 125cc 4t.Se potrivesc toate chiuloasele de 125cc 4t, sau trebuie forma identica cu cea pe care o am?

4 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, la scuterele chinezesti exista doar 2 tipuri de chiuloase, cele cu epurator si cele fara epurator, cum iti dai seama daca chiuloasa ta are epurator? intr-un colt are o gaura cat pixul si inca 2 gauri pentru prindere, epuratorul are rol de a reduce poluarea, daca ai epurator pe scuter, cumpara o chiuloasa cu epurator, daca nu, atunci fara, in general toate chiuloasele de 125 sunt la fel

| Bikerul explică (pentru DaniTDCI):

Asta e chiuloasa care o am pe motor https://www.okazii.ro/......a177167196 si iti arat acum si chiuloasa noua care vreau sa o cumpar

| Bikerul explică (pentru Bikerul):

Am mai cautat putin si am gasit chiuloasa identica 125cc 4t la un pret convenabil.Mersi oricum de informatia pe care mi-ai dat-o

| DaniTDCI a răspuns (pentru Bikerul):

De ce nu ai spus ca la motor de atv, credeam ca la scuter cand ai zis motor. toate chiuloasele sunt la fel,