| AdyP20 a întrebat:

Trebuie sa trimit ceva piese auto prin curier(usi, capote, etc). Cum procedez deoarece nu am sediu de curierat in oras. Cum trebuie sa le impachetez?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde prin ce firma le trimiti. Eu lucrez cu DHL si Fun Curier si ambii accepta orice ambalaj in carton sau folie protectoare adica folie din aceia cu bule de aer pe ea si sigilate cu scotch cu conditia ca orice parte taioasa a pieselor sa fie acoperite cu carton pentru a nu taia folia!

1 răspuns:
| drhotzu a răspuns:

Cel mai bine este sa suni la cei prin care tu trimiti ca sa iti spuna cum accepta ei sa fie ambalate, si cum ar fi cel mai bine sa le ambalezi, ei cu asta se ocupawinking