| Tudor_2273 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de curierat. Vreau sa vand o bicicleta si trebuie sa o trimit prin curier, cum procedez? Nu am mai trimis pana acum o bicicleta prin curierat. Coletul intreg o sa aiba probabil 9 kg. Astept sfaturi de la cei care au mai trimis prin curier biciclete, cum ati procedat pas cu pas si ce firma de curierat ati ales, modalitate de plata etc.Multumesc anticipat! Cel mai clar raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| ElizzaTPU a răspuns:

Suni la ei, de ex la cei de la http://www.fancourier.ro/acoperire.php si le spui exact ce ai de trimis. Te vor intreba cam cate kg are, ce dimensiuni. Daca suni dimin si faci comanda telefonic, vin ei acasa pana in ora 3 si ridica coletul, in cazul tau bicicleta :)

2 răspunsuri:
| FemeileFac70LucruriCartofisi69 a răspuns:

Urca-te pe ea, du-te destinatie si da i-o omului. Apoi o sa ai bani de drum de intors.
Sau taie-o in bucati mici si pune-o intr-o cutie.E cel mai easy big grin

| FankyGen a răspuns:

Suni la curier rapidhappy ei ti-o impacheteaza semnezi ceva si gata! funda?big grin