| disti a întrebat:

Trenurile aluneca pe calea ferata?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca te referi la franare, franarea unui tren se face prin blocarea treptata a rotilor in asa fel incat sa nu alenece si sa nu deraieze, daca te referi la mers normal fara franare nu aluneca nici atunci in primul rand din cauza greutatii, apoi din cauza altor sisteme mecanice.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu pentru ca locomotiva are niste tuburi care se indreapta catre roti si ii da un tasnit micut de nisip sa evite deraparea pe conditii de iarna.

| UKFdubstep a răspuns:

Mai cum sa alunece trenurile de pe sinelaughing,laughing de deraiat da, se poate in functie de ce defectiune apare sau din cauza romanului,laughing care in ziua de azi incep sa fure sinele de cale ferata

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Nu ca nu-s unse cu vaseline. Ele se freaca cu calea ferata si se excita reciproc!

| PetreConstanta a răspuns:

O mai ia si trenul ntr-o parte de pe calea ferata

| eXtreme21 a răspuns:

Nu.Trenurile au si ele rotiwinking