| RaYzen7 a întrebat:

Un bmw e65 730d facelit are senzor de parcare (adică sa bipăie un sunet foarte des daca esti aproape de bordura și sa apară pe ecranul navigației mașina cât de aproape e? )

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Senzori de parcare gasesti incepand cu masinile de prin 1990. Dupa 2010 au inceput sa aiba tot mai multe, sau chiar 2005.
Oricum, exista kit-uri foarte simplu de instalat, eu am cumparat deja doua, pentru masina mea si a parintilor, dar mi-e o lene sa le pun... Deja le cunosc foarte bine, le parchez la precizie de centimetru, chiar mi-e lene sa ma apuc de gaurit bare si tras fire...