| DeathAngel1 a întrebat:

Unde pot repara calculatorul la o masina opel zafira 1.6(benzina)?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La un service mare, la hala de Diagnoza/Electricitate.
Daca sunt doar erori platesti o diagnoza care e 40-60 de lei. Daca e defect calculatorul, se schimba cu totul, si se cumpara nou sau din dezmembrari.
Dar daca masina merge nu cred ca are nimic calculatorul, probabil ai alte probleme, cum ar fi: clapeta de aer incarcata, sonda pe duca, catalizator infundat, fise sau bujii imbatranite.
Prima data faci o diagnoza, de acolo se porneste intotdeauna, apoi iti va spune mecanicul la care ai facut diagnoza, daca ai sau nu alte defecte pe langa erorile adunate.

| Wehrmacht a răspuns:

La o reprezentanta Opel ai incercat?

| DrTerrible a răspuns:

La oricare service auto din apropiere care e cat de cat bun.

| Sorynnn21 a răspuns:

Du-te la un service.

| Sebastian_Dumitrescu_1998 a răspuns:

La un electrician