| Edmonds2342 a întrebat:

Ce semnifica martorul luminos din bord cu o mașină și o cheie? (La opel zafira A 2001) Poate fi de la filtru ulei/benzina? Mersi!

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Service,ca trebuie sa mergi la service pentru asa ce se face periodic verificari, schimb de ulei una alta.

| OldSoul a răspuns:

Problema pe partea electrica.
Cel mai adesea pe imobilizator, lipsa cip-ului in cheie, asta inseamna ca masina nu porneste sau porneste si se opreste.

https://www.clubopel.com/8080/uploads/2012-04/2513_glsjthbk7.jpg

| ginoeugen23 a răspuns:

Revizia periodica a masinii... sau calculatorul de bord, vede ceva in neinregula... poate fi si un bec ars

| FakeJoker a răspuns:

Inchiderea centralizata /verficarea sigurantelor usii, cel putin asa stiu eu.