| anonim_4396 a întrebat:

Unde se gasesc jicloarele de combustibil la o dacie 1310?

5 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Sa inteleg ca tu intrebi unde sunt pozitionate si nu de unde se cumpara. Stiu ca este una pe lateral cum te uiti din partea dreapta exact in fata e un surub pe pe la mijlocul carburatorului pe care il desfaci acela este cel de relantiv. Il scoti si sufli in ea vezi ca se desface in doua bucati si sa nu pierzi vreo bucata din ea. O cureti cu o lita de sarma si o pui la loc sa o insurubezi bine de tot.

| sese a răspuns:

La orice magazin care vinde piese de Dacia sau la dezmembrari

| giulya85 a răspuns:

In carburator

| paul_4864 a răspuns:

Daca vrei sa stii unde sunt situate le gasesti in interiorul carburatorului daca vrei sa le cumperi la orice magazin dacia sunt ieftine

| lily1970 a răspuns:

In carburator.