| Master1ro a întrebat:

Unde gasesc sa cumpar un turometru pentru Dacie 1310.Am cautat peste tot pe iternet si nu gasesc. Vreau sa specific ca doresc unul extern.

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai exista turometre universale care merg pe aproape orice tip de masina, sau daca nu cauta la dezmembrari o dacie si ii iei turometru intern si il folosesti tu intern ca nu costa nimic, sau daca nu te duci la un magazin de piese auto si iti comanda cei de acolo.

| baru a răspuns:

Sall. De gasit se gaseste. Nu stiu cum tu nu gasesti, dar, poate de unde esti tu nu au. Poti lua un bord vechi, si iei turometrul numai. Sau cumpara un bord nou, costa trei milioane. Sau, pune un turometru suplimentar. Unele se mai pot repara. O ultima solutie, da comanda la magazin. Pa! Era sa uit. : Unde dezmembreaza Dacii, si acolo gasesti. Pa!

| pitcrv a răspuns:

Cel mai bine e sa cauti in targuri la piese ca acolo il gasesti si tot ce mai ai nevoie