| 1310ady a întrebat:

Buna tuturor, am o masina cu numere de Spania si imi expira asigurarea pot sa o reinoiesc aici in Romania si daca da cum si unde? Multumesc anticipat!winking

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, nu o poti asigura in Romania.
S-ar putea sa n-o poti asigura nici in Spania, daca s-au facut acte calumea de vanzare-cumparare, acum masina e radiata de acolo.
Poti in schimb sa faci falsuri in Romania, si in caz de un eveniment (rutier sau dosar penal din alta cauza, care sa implice confiscarea masinii si verificarea actelor), te trezesti ca faci si parnaie pentru cotetul tau de 300 de euro.
Sfatul meu: cumpara-ti masina!

| Tw1sTer a răspuns:

Scoate-i nr rosi