| Robysax a întrebat:

Va rog frumos ma puteti ajuta?! Am un vw passat din 2001 si este blocat casetofonul..seria este VWZ1Z2A8584297. Casetofonul este Beta! Va multumesc mult!

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

In cazul in care playerul a mai fost pe masina respectiva incearca asa: Pornesti playerul, pui contactul, iei contactul, pui contactul iar si cam asta ar trebui sa fie.
Nu mai stiu exact cum era procedura, si nici nu mai detin Passat sa-ti pot spune exact, dar stiu ca era ceva de genul, incearca eventual sa scoti cheia cu totul si porneste opreste playerul de mai multe ori in timp ce e contactul pus. Nu ai nimic de pierdut, la un moment dat va aparea Learn pe display ceea ce inseamna ca procedura a fost reusita, de acolo il poti folosi normal.
Daca radioul a mai fost folosit pe aceea masina codul e deja retinut, si il poti folosi fara cod, trebuie doar sa reusesti sa ii comunici masinei asta, iar asta se face prin procedura de mai sus.

| Robysax explică (pentru OldSoul):

Am incercat si asa si nu merge.Playerul nu a fost schimbat. Dar de cand am schimbat bateria pe masina imi apare asa.

| Paenalte_Alexandru_1997 a răspuns:

Salut! Iti recomand sa il duci la un service, poate sa fie blocat din spatele casetofonului

| Robysax explică (pentru Paenalte_Alexandru_1997):

Imi cere cod, parola. Scrie SAFE si dupa imi arata sa bag codul...