| anonimbuc21 a întrebat:

Va salut. am o problema. detin un opel corsa din 2004 si nu mai pot inchide haionul. in sensul ca imping usa portbagajului si nu face acea inchidere, sare inapoi. ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nu mai pot inchide haionul...sare inapoi. ce ar putea fi?"

dacă nu e vorba de o criză de personalitate (a haionului) precis e ceva ințepenit/deformat/blocat

| Nicusor1975 a răspuns:

Arcurile portbagajului s-au uzat si nu mai ofera suficienta forta pentru a mentine usa inchisa. Mecanismul de inchidere al portbagajului poate fi defect sau poate are nevoie de reglaj. Mergi la un mecanic auto pentru a diagnostica.
Toate cele bune.