| andreicordos1 a întrebat:

Va salut am si eu o intrebare am pus turbina de 110 cp pe motor 1, 9tdi 90 cp si la turbina de 90 cp lucra in mod diferit vacumu la actuator la asta de 110 trebuie sa traga aer sa deschida geometria variabila la aia de 90 cp trebuie sa sufle sa deschide west gate si deocamdata am blocat actuatorul pe deschis daca geometria nu lucreaza e in cont pe deschis ma afecteaza la randament?

1 răspuns:
| adyrs8 a răspuns:

Turbinele nu sunt la fel, mai ales daca e mai mare. mai mica depinde de caz, da te afecteaza la randament. ai nevoie de modificari la geometria variabila.